Free Porn
xbporn

Σάββατο, 21 Σεπτεμβρίου, 2024

Volley League: Νίκησε και έπιασε κορυφή ο ΠΑΟΚ!

Τη μοναξιά της κορυφής της Volley League Ανδρών απολαμβάνει ο ΠΑΟΚ, έστω και τουλάχιστον προσωρινά, μετά την αποψινή νίκη του απέναντι στην Κηφισιά στο PAOK Sports Arena για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος 2021-22.

Ο «Δικέφαλος» μπήκε με το δεξί στις αγωνιστικές του υποχρεώσεις, στον ελληνικό χώρο, για το 2022 καταβάλλοντας τη μικρή η αλήθεια είναι αντίσταση της Κηφισιάς με 3-0 σετ (25-23, 25-20, 25-18) και βρέθηκε μόνος πρώτος, έχοντας φυσικά έναν αγώνα παραπάνω. Με απουσίες και πολλές αλλαγές παρατάχθηκε ο ΠΑΟΚ αφού δεν αγωνίστηκαν οι Μπράουν και Κουκλίνσκι με τον Γιάννη Καλμαζίδη να χρησιμοποιεί όλους του τους παίκτες.

Η Κηφισιά έβαλε πολύ δύσκολα στους γηπεδούχους στο πρώτο σετ παρά το καλύτερο ξεκίνημα του ΠΑΟΚ που προηγήθηκε με 4-1 και 8-6. Η αθηναϊκή ομάδα έφτασε πρώτη τους 16 πόντους (15-16) με το «ασπρόμαυρο» μπλοκ να παίρνει μπροστά στη συνέχεια και να δίνει το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ με 21-19, διαφορά που κράτησε μέχρι το φινάλε του σετ (25-23), παρά την προσωρινή ισοφάριση από πλευράς Κηφισιάς.

Στο δεύτερο σετ οι παίκτες του Γιάννη Καλμαζίδη πήραν διαφορά 5 πόντων (6-1) πιέζοντας από το σερβίς. Με τον Ούντρις να πρωταγωνιστεί και τον Σωτηρίου να ακολουθεί στο σκοράρισμα έφτασαν στο +7 (14-7), αλλά η Κηφισιά αντέδρασε και μείωσε σε 15-12. Ο ΠΑΟΚ ξανά άνοιξε τη διαφορά (19-13) με την ομάδα της Αθήνας να πλησιάζει πάλι στους 3 πόντους (22-19). Οι γηπεδούχοι όμως κράτησαν την ψυχραιμία τους και κατέκτησαν και αυτό το σετ με 25-20 κάνοντας το 2-0.

Στο τρίτο σετ ο «Δικέφαλος» με πρωτάρη, ποιον άλλον, τον Ούντρις, προηγήθηκε 5-2 και 9-5 κρατώντας την υπέρ του διαφορά (13-9). Οι παίκτες του Καλμαζίδη έφτασαν στο +6 (19-13) και πήραν και το τρίτο σετ με 25-18 και μαζί και την καθαρή νίκη με 3-0 σετ που τους έφερε μόνους πρώτους με 22 βαθμούς.