Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024

Έφυγε με τους τρεις βαθμούς ο ΠΑΣ Γιάννινα απ’ το Αγρίνιο

Μεγάλη νίκη κατάφερε να πάρει ο ΠΑΣ Γιάννενα καταφέρνοντας να κερδίσει τον φορμαρισμένο Παναιτωλικό μέσα στο Αγρίνιο με το μοναδικό γκολ να το πετυχαίνει ο Σνάιντερ.

Ένα ματς χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες και τις δύο ομάδες να μην ενθουσιάζουν με την εικόνα τους. Μοναδική καλή ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου την δημιούργησαν οι Αγρινιώτες με τον Νίκο Καρέλη να τον σταματά ο Λοντίγκιν στο 13ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος ο Παναιτωλικός ήταν πιο κινητικός προσπαθώντας να καταφέρουν να πάρουν τα ηνία του αγώνα κάτι που δεν καταφέραν να κάνουν. Κόντρα στην ροή του αγώνα ο Σνάιντερ βρίσκει δίχτυα για τον ΠΑΣ Γιάννενα στο 63ο λεπτό διαμορφώνοντας έτσι το τελικό αποτέλεσμα 0-1. Οι παίκτες του Ηρακλή Μεταξά παραμένουν σε τροχιά playoffs ενώ ο Παναιτωλικός παραμένει στην δέκατη θέση.