Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

«Καλπάζει» η ΑΣΑ!

Αναγέννηση Καρδίτσας – ΠΑΟΚ Β’ 1-0

Ένα γκολ με κεφαλιά ήταν αρκετό για την ομάδα της Καρδίτσας να κερδίσει τους νεαρούς του ΠΑΟΚ και να παραμείνει στην 3η θέση, μειώνοντας έτσι τη διαφορά από την πρωτοπόρο Βέροια και τη δεύτερη ΑΕΛ.

Σε ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο η ΑΣΑ πέτυχε το γκολ στο 21ο λεπτό όταν ο Μπάλλας με κεφαλιά νίκησε τον Μπουργάνη για το 1-0!

Οι γηπεδούχοι στο δεύτερο ημίχρονο είχαν δοκάρι με τον Μπραμπίγια στο 53ο λεπτό, ενώ από την άλλη πλευρά ο ΠΑΟΚ Β’ μολονότι ανέβασε ρυθμό δεν μπόρεσε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Αναγέννηση Καρδίτσας: Γκέκας, Κουτρομάνος, Κοτσώνης, Γκόλιας, Σταμόπουλος, Μπάλλας (73′ Καρρίκι), Πλέγας (66′ Κουτσιανικούλης), Δημούτσος (82′ Καρανίκας), Μπενγκόα (82′ Πολίτης), Μπραμπίγια (66′ Βιδάλ), Γκίνη.

ΠΑΟΚ Β’: Μπουργάνης, Καλουτσικίδης (72′ Τσοπούρογλου), Παναγιώτου, Τάχατος, Αποστολόπουλος, Σαλαμούρας, Ουεντραόγκο, Τσαούσης (85′ Σμυρλής), Γαϊτανίδης (32′ λ.τ Χατζηστραβός), Τζίμας (72′ Πανίδης), Κούτσιας (72′ Γκορτεζιάνι).