Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Ισόπαλη ματσάρα στη Λειψία! (Video)

Λειψία και Αταλάντα αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 στην πρώτη τους «μάχη» και ανανέωσαν το ραντεβού τους στον επαναληπτικό του Μπέργκαμο σε μία εβδομάδα από σήμερα (14/04, 19:45).

Η αναμέτρηση είχε αρκετές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες και 2 δοκάρια για κάθε ομάδα, με τους φιλοξενούμενους να μετρούν πιο πολλές τελικές από τους Γερμανούς. Στο 17ο λεπτό, ο Λουίς Μουριέλ με εκπληκτικό σουτ άνοιξε το σκορ για το σύνολο του Τζιάν Πιέρο Γκασπερίνι, με τον Ντάβιντε Τζαπακόστα να σημειώνει αυτογκόλ στο 58ο λεπτό για το 1-1, ενώ λίγα δευτερόλεπτα νωρίτερα ο κίπερ των «μπεργκαμάσκι», Χουάν Μούσο, είχε αποκρούσει πέναλτι του Αντρέ Σίλβα.

Λειψία: Γκουλάτσι, Γκβάρντιολ (73′ Χάλστενμπεργκ), Όρμπαν, Κλόστερμαν, Ανχελίνο, Καμπλ, Λάιμερ, Χένριτς (87′ Μουκιέλε), Όλμο (73′ Σόμποσλαϊ), Αντρέ Σίλβα, Ενκουνκού (87′ Νοβόα Ράμος).

Αταλάντα: Μούσο, Ντε Ρουν, Ντεμιράλ, Παλομίνο, Τζαπακόστα (89′ Πετσέλα), Φρόιλερ (67′ Μίραντσουκ), Κουπμάινερς, Χάτεμπουρ, Πάσαλιτς (62′ Μπογκά), Πεσίνα (61′ Σκαλβίνι), Μουριέλ (62′ Ζαπάτα).