Πέμπτη, 2 Μαΐου, 2024

Ο Βλαχιώτης το ματς, ο ΟΦΙ σε περιπέτεια!

Αστέρας Βλαχιώτη – ΟΦ Ιεράπετρας 4-1

Άνετη και εύκολη η επικράτηση στο δημοτικό στάδιο της Σπάρτης του Αστέρα Βλαχιώτη επί της ομάδας του Λασιθίου! Οι Πελοποννήσιοι πήραν το σημαντικό εντός έδρας τρίποντο ενώ η κρητική ομάδα με τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα της «μπαίνει» ξανά σε περιπέτειες καθώς βρίσκεται κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού!

Μέσα στο πρώτο 20λεπτο η ομάδα  του Βλαχιώτη κατάφερε να πετύχει δύο τέρματα! Στο 9’ ο Αλνταϊρ και στο 18′ ο Μπούντνικ έγραψαν το 2-0! Ο ΟΦΙ μπόρεσε να μειώσει στο 33’ με σκόρερ τον Κατάλντι.

Ο Αστέρας Βλαχιώτη στο δεύτερο ημίχρονο δεν πτοήθηκε από τη μείωση του σκορ και στο 47’ ο Μπάτροβιτς έδωσε νέα πνοή κάνοντας το 3-1! Ο σέντερ φορ Μπούντνικ που ήταν ο κορυφαίος παίκτης των γηπεδούχων με εκτέλεση πέναλτι στο 65’ διαμόρφωσε το τελικό 4-1!