Ο Ραούλ Μορικέλι βρίσκεται στην Θεσσαλονίκη και θα αποτελέσει την δέκατη φετινή μεταγραφή του ΠΑΟΚ. Ο 20χρονος (είχε γενέθλια χθες) αφίχθη πριν από λίγη ώρα στο αεροδρόμιο «Μακεδονία» με πρωινή πτήση από τη Ρώμη, συνοδευόμενος από τον ατζέντη του.
Ο Μορικέλι θα υπογράψει τετραετές συμβόλαιο με τον «Δικέφαλο του Βορρά» και αρχικά προορίζεται για τον ΠΑΟΚ Β, με στόχο να προωθηθεί στη συνέχεια στην πρώτη ομάδα. Τέλος η Ρόμα κρατάει ποσοστό μεταπώλησης 30%.
![](https://athlitikoskosmos.gr/wp-content/uploads/2022/07/3561541.jpg)
![](https://athlitikoskosmos.gr/wp-content/uploads/2022/07/μορι2.jpg)