Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Παράσταση για έναν ρόλο!

ΟΦ Ιεράπετρας – ΠΑΟ Ρουφ 4-0

Καταιγιστικός ήταν σήμερα ο ΟΦΙ που συνέτριψε την ομάδα της Αττικής μέσα στο κατάμεστο «Βουζουνεράκειο» στάδιο!

Στο 14’ ο Βουό με καρφωτή κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους! Τρία λεπτά αργότερα (17’) έπειτα από ωραίο συνδυασμό ο Μούλερ με νέα κεφαλιά έκανε το 2-0! Στο 20ο λεπτό ο Αντερέγκεν ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0!

Με τον ίδιο ρυθμό μπήκε και στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΙ σκοράροντας το τέταρτο γκολ (47’) με τον επιθετικό της, τον Βουό! Οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι στο 58’ ύστερα από δυνατό σουτ του Αντερέγκεν!

Από την άλλη πλευρά ο ΠΑΟ Ρουφ έδειξε ότι είναι μια αδύναμη ομάδα, με ποδοσφαιριστές άπειρους και σίγουρα η προσπάθειά του για παραμονή θα είναι μια δύσκολη διαδικασία.

ΟΦ Ιεράπετρας: Κυρίτσης, Καραγιάννης, Ίτσιος, Στάμου, Ντέτλερ, Τσορνομάζ (72′ Ζήσης), Κατάλντι (66′ Χιμένεθ), Μηλιώτης, Αντερέγκεν (66′ Καλλιτσουνάκης), Βουό (54′ Καζάου), Μούλερ (54′ Γκομπερβίγιε)

ΠΑΟ Ρουφ: Κουνάδης, Χατζηλάμπρος, Πανουργιάς (52′ Τασιούλας), Σμίλτος (52′ Φιλιμίγκας), Κατσούλης, Ζαχαρός, Καλλέργης, Βενάρδος, Κυριαζής (62′ Κονέ), Τσιάβος, Ζαφειράκης (29′ λ.τ Καμί)