Δευτέρα, 6 Μαΐου, 2024

Νίκησε και έφυγε για Σκωτία!

Ο ΠΑΟΚ ήταν αποτελεσματικός κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης, επικράτησε με 3-0 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος και πλέον ετοιμάζει βαλίτσες για την Σκωτία, όπου θα αντιμετωπίσει την Χάρτς.

Στο 22ο λεπτό, ο Μουργκ έκανε ασίστ την πάσα του συμπατριώτη του Σβαμπ, καθώς αφού υποδέχθηκε εξαιρετικά την μπάλα, βγήκε απέναντι από τον Παπαδόπουλο και άνοιξε με πλασέ το σκορ για τους γηπεδούχους.

Ο Δικέφαλος διπλασίασε τα τέρματα του, στο 54′. Ο Τάισον έκανε ωραία ενέργεια, ο Σβαμπ έβγαλε την κάθετη σέντρα από τα αριστερά, με τη μπάλα να περνάει από όλους και τον Ζίβκοβιτς με σουτ από κοντά να γράφει το 2-0.

Το κερασάκι στην τούρτα μπήκε και πάλι από τον Σέρβο, στο 59ο λεπτό. Εξαιρετική ενέργεια από τον Μουργκ, ο Τάισον δεν κατάφερε να νικήσει σε πρώτο χρόνο τον Παπαδόπουλο με τον Σέρβο να τελειώνει ιδανικά τη φάση.

Πλέον ο ΠΑΟΚ στρέφει την προσοχή του στο παιχνίδι με την Χαρτς, που θα γίνει στην Σκωτία και είναι προγραμματισμένο για την Πέμπτη (24/08).