Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

Βαθμολογική ανάσα για Τηλυκράτη!

Τη δεύτερή του φετινή νίκη στο Νότιο όμιλο της Σούπερ Λιγκ 2 πέτυχε πριν λίγη ώρα ο Τηλυκράτης, καθώς επικράτησε 1-0 του Διαγόρα Ρόδου με γκολ του Στάθη Μπελεβώνη στο 39ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στην ισοφάριση στο δεύτερο ημίχρονο αφού είχαν δοκάρι με τον Μιχάλη Μανία στο 56′, ενώ 5 λεπτά πριν τη συμπλήρωση του ενενηνταλέπτου έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ματίας Πάρντο και κάπου εκεί οι ελπίδες τους για ένα θετικό αποτέλεσμα έλαβαν τέλος. Στην ένατη θέση της βαθμολογίας πλέον οι Λευκαδιώτες με 6 πόντους, ενώ οι Ροδίτες παρέμειναν στους 9 βαθμούς και την έκτη θέση.

Τηλυκράτης (Ανδρέας Παντζιαράς): Τσελέπης, Κωστόπουλος, Ζδράβος,  Τακίδης, Ανδρέου, Σπανουδάκης (65′ Νιφορόπουλος), Μπούμπας (60′ Τόσκα), Τεγούσης, Μπελεβώνης (80′ Σκιαδάς), Ντοναλτόνι (80′ Γκουντρουμπής), Κόκκορης (80′ Γιαννιώτης).

Διαγόρας (Θωμάς Γράφας): Σηφάκης, Αρίας (86′ Φαλαταχ), Μανωλάκης, Δημητρίου, Σταματούλλας, Μασούρας, Τσιαντούλας, Λούκιτς (75′ Φέκκας), Αντεσίνα (65′ Πάρντο), Λεσάι, Μανιάς.