Δόξα Ασσήρου: Πήρε τους 3 βαθμούς κόντρα στον Κεραυνό Ωραιοκάστρου μέσα σε ένα 10λεπτο!

Σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο του Ωραιοκάστρου η Δόξα Ασσήρου αντιμετώπισε τον Κεραυνό, όπου με 2 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο πήρε το τρίποντο και ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας. Τα 2 γκολ στις αρχές του 2ου μέρους πέτυχαν οι Τρικαλόπουλος και Στεφανίδης.

Στο 1ο ημίχρονο οι δύο ομάδες προσπάθησαν να δημιουργήσουν ευκαιρίες κάτω από δύσκολες λόγω δυνατού αέρα καιρικές συνθήκες, με τους φιλοξενούμενους να δείχνουν πιο απειλητικοί και να χάνουν 3-4 καλές ευκαιρίες για να προηγηθούν. Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε κυρίως στο 1ο ημίχρονο ο τερματοφύλακας του Κεραυνού Μπατός, κρατώντας ανέπαφη την εστία του σε κάποιες ευκαιρίες των παικτών της Ασσήρου.

Ότι δεν κατάφεραν να κάνουν οι παίκτες της Ασσήρου στο 1ο ημίχρονο, το έκαναν με την έναρξη του 2ου μέρους. Πιο συγκεκριμένα, στο 46′ προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι με γκολ του Τρικαλόπουλου που ευστόχησε στο τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Κεραυνού, ενώ 10 λεπτά αργότερα ο κεντρικός μέσος της Δόξας Ασσήρου Στεφανίδης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με εκπληκτικό σουτ που πραγματοποίησε από τα 40 μέτρα. Από εκει και πέρα οι δύο προπονητές προχώρησαν σε κάποιες αλλαγές, με τους γηπεδούχους να ανεβάζουν το ρυθμό τους και να έχουν 2 κλασικές ευκαιρίες για γκολ, αλλά ο τερματοφύλακας της Ασσήρου Καραβελίδης ήταν εκεί για να κρατήσει το μηδέν. Οι παίκτες του Γιάννη Παγώνη προσπάθησαν να βάλουν και 3ο τέρμα, όμως αυτό δεν ήρθε και έτσι με τη λήξη του αγώνα από τον διαιτητή Αγγελάκη, οι φιλοξενούμενοι πανηγύρισαν ένα σπουδαίο τρίποντο.

Εκτός αποστολής από πλευράς Δόξας Ασσήρου έμειναν οι Τρόκας, Μπέσσας, Ευαγγέλου(τραυματίες), Τσακιρίδης, Αγγελίδης (στρατιωτική θητεία), Βούλγαρης