Πέμπτη, 29 Φεβρουαρίου, 2024

UEFA Women’s Nations League: Το πρόγραμμα της 5ης και της 6ης αγωνιστικής και οι αγώνες του Ισραήλ 

Έφτασε η ώρα της τρίτης διακοπής των εθνικών ομάδων για το γυναικείο ποδόσφαιρο που όπως και το αντρικό χαρακτηρίζεται από ένα πλουραλισμό επιλογών στο πρόγραμμα του.

Όπως είπαμε και παραπάνω το πρόγραμμα αυτής της εβδομάδας θα είναι πλούσιο με επιλογές για όλα τα γούστα. Στα σημαντικά συγκαταλέγονται πρώτα και κύρια τα παιχνίδια της εθνικής μας ομάδας και δευτερευόντως εκείνα του Ισραήλ που δείχνει παρά την εμπόλεμη κατάσταση που βρίσκεται να προσπαθεί να κάνει και βήματα προς την κανονικότητα.

Τα αποτελέσματα και ο προγραμματισμός των αναβληθέντων ματς του Ισραήλ για την τρίτη, την τέταρτη αγωνιστική και την πρώτη αγωνιστική:

Καζακστάν – Ισραήλ 0-2

Ισραήλ – Καζακστάν 0-0

02/12 Ισραήλ – Αρμενία 13:00

Το πρόγραμμα της πεμπτης αγωνιστικής:

Όμιλος Α1

01/12 Βέλγιο – Σκωτία 21:30

01/12 Αγγλία – Ολλανδία 21:45

Όμιλος Α2

01/12 Νορβηγία – Πορτογαλία 20:00

01/12 Γαλλία – Αυστρία 22:10

Όμιλος Α3

01/12 Ουαλία – Ισλανδία 21:15

01/12 Γερμανία – Δανία 21:30

Όμιλος Α4

01/12 Ελβετία – Σουηδία 21:00

01/12 Ισπανία – Ιταλία 22:30


Όμιλος Β1

01/12 Αλβανία – Β. Ιρλανδία 18:00

01/12 Ιρλανδία – Ουγγαρία 21:30

Όμιλος Β2

30/11 Φινλανδία – Ρουμανία 18:45

01/12 Κροατία – Σλοβακία 19:00

Όμιλος Β3

01/12 Ελλάδα – Σερβία 17:00

01/12 Ουκρανία – Πολωνία 19:00

Όμιλος Β4

01/12 Σλοβενία – Βοσνία Ερ. 19:00

01/12 Λευκορωσία – Τσεχία 21:00


Όμιλος Γ1

01/12 Λετονία – Ανδόρα 13:00

01/12 Μολδαβία – Μάλτα 16:00

Όμιλος Γ2

01/12 Γεωργία – Λουξεμβούργο 15:00

01/12 Λιθουανία – Τουρκία 17:00

0μιλος Γ3

01/12 Μαυροβούνιο – Νησιά Φερόε 14:00

01/12 Κύπρος – Αζερμπαϊτζάν 19:00

Όμιλος Γ4

29/11 Αρμενία – Ισραήλ 13:00

01/12 Καζακστάν – Εσθονία 16:00

Όμιλος Γ5

01/12 Κόσοβο – Βουλγαρία 14:00

Βόρεια Μακεδονία ΡΕΠΟ

 

Το πρόγραμμα της έκτης αγωνιστικής:

Όμιλος Α1

05/12 Ολλανδία – Βέλγιο 21:45

05/12 Σκωτία – Αγγλία 21:45

Όμιλος Α2

05/12 Αυστρία – Νορβηγία 20:15

05/12 Πορτογαλία – Γαλλία 20:15

Όμιλος Α3

05/12 Δανία – Ισλανδία 20:30

05/12 Ουαλία – Γερμανία 20:30

Όμιλος Α4

05/12 Ισπανία – Σουηδία 20:00

05/12 Ιταλία – Ελβετία 20:00


Όμιλος Β1

05/12 Ουγγαρία – Αλβανία 20:00

05/12 Β. Ιρλανδία – Ιρλανδία 20:00

Όμιλος Β2

05/12 Ρουμανία – Κροατία 20:00

05/12 Σλοβακία – Φινλανδία 20:00

Όμιλος Β3

05/12 Πολωνία – Ελλάδα 20:00

05/12 Σερβία – Ουκρανία 20:00

Όμιλος Β4

05/12 Τσεχία – Σλοβενία 20:00

05/12 Βοσνία Ερ. – Λευκορωσία 20:00


Όμιλος Γ1

05/12 Μάλτα – Λετονία 17:00

05/12 Ανδόρα – Μολδαβία 17:00

Όμιλος Γ2

05/12 Τουρκία – Γεωργία 17:00

05/12 Λουξεμβούργο – Λιθουανία 17:00

Όμιλος Γ3

05/12 Αζερμπαϊτζάν – Νησιά Φερόε 17:00

05/12 Μαυροβούνιο – Κύπρος 17:00

Όμιλος Γ4

05/12 Ισραήλ – Εσθονία 17:00

05/12 Καζακστάν – Αρμενία 17:00

Όμιλος Γ5

05/12 Βουλγαρία – Β. Μακεδονία 17:00

Κόσοβο ΡΕΠΟ

Δείτε ακόμη:

UEFA Women’s Nations League: Τα αποτελέσματα της 3ης και της 4ης αγωνιστικής και η κατάσταση στους ομίλους

UEFA Women’s Nations League: Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

UEFA Women’s Nations League: Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ