Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Με ενδιαφέροντα ματς συνεχίστηκε σήμερα η δράση στους 4 ομίλους της Γ’ Εθνικής. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

 

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Χανιώτης – Βέροια   2-2
Ποσειδών Μηχανιώνας – Μ. Αλέξ. Αγ. Μαρίνας   4-0
Αναγέννηση Επανομής – Αετός Βαρβάρας   0-1
Πανθρακικός – Δόξα Δράμας   1-0
ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Νέστος Χρυσούπολης   0-3
Άρης Αβάτου – Απόλλων Παραλιμνίου   2-0
Ορέστης Ορεστιάδας – Καβάλα   0-2
Θερμαϊκός Θέρμης – Νίκη Ευκαρπίας   0-1 
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Άρης Πετεινού   0-3   (άνευ αγώνος)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Καβάλα   67
  2. Νέστος Χρυσούπολης   60
  3. Πανθρακικός   55
  4. Θερμαϊκός Θέρμης   42
  5. Ποσειδών Μηχανιώνας   42
  6. Άρης Αβάτου   42
  7. Ορέστης Ορεστιάδας   39
  8. ΑΟ Χανιώτης   37
  9. ΠΑΟΚ Κρηστώνης   36
  10. Απόλλων Παραλιμνίου   31
  11. Νίκη Ευκαρπίας   29
  12. Δόξα Δράμας   25
  13. Βέροια   23
  14. Αναγέννηση Επανομής   17
  15. Αετός Βαρβάρας   17
  16. Κεραυνός Αγγελοχωρίου   15
  17. Άρης Πετεινού   15
  18. Μέγας Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας   12

* Ο Κεραυνός Αγγελοχωρίου έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

** Καβάλα, Ορέστης Ορεστιάδας, Αετός Βαρβάρας και ΠΑΟΚ Κρηστώνης έχουν 1 ματς λιγότερο.

* Ο Πανθρακικός τιμωρήθηκε με -1 βαθμό

 

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Θεσπρωτός-Ζάκυνθος   2-0
Αναγέννηση Άρτας-Αστέρας Πετριτή   0-1
ΑΕ Κιλελέρ-Θύελλα Κατσικάς   1-1
Νέα Αρτάκη-Μαγνησιακός   3-0   (άνευ αγώνος)
ΑΕ Λευκίμμης-Καστοριά   1-1
ΑΟ Τρίκαλα-Αστέρας Σταυρού   1-1
Βατανιακός-Πιερικός   0-1
Σβορώνος-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου   0-0
Εορδαϊκός-ΠΟ Φήκης   3-0   (άνευ αγώνος)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Εθνικός Νέου Κεραμιδίου   52
  2. Αρτάκη   50
  3. Σβορώνος   49
  4. Αστέρας Σταυρού   47
  5. Πιερικός   45
  6. Ζάκυνθος   37
  7. Αναγέννηση Άρτας   36
  8. Τρίκαλα   36
  9. Κιλελέρ   36
  10. Εορδαϊκός   31
  11. Θεσπρωτός   33
  12. Αστέρας Πετρίτη   32
  13. Καστοριά   25
  14. Θύελλα Κατσικά   26
  15. Βατανιακός   24
  16. Λευκίμμη   21
  17. Φήκη   -8
  18. Μαγνησιακός   -14

* Από την Πειθαρχική Επιτροπή έχει επιβληθεί στον Μαγνησιακό ποινή αποβολής από το Πρωτάθλημα και αφαίρεση συνολικά 15 βαθμών.

** Από την Πειθαρχική Επιτροπή έχει επιβληθεί στον ΠΟ Φήκης ποινή αποβολής από το Πρωτάθλημα και αφαίρεση συνολικά 15 βαθμών.

 

3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ρόδος-ΑΕ Μυκόνου   0-0
Ελλάς Σύρου-Παναργειακός   0-1
Ερμιονίδα-ΑΕΡ Αφάντου   0-0
ΑΟ Πυλίου Κω-ΠΑΟ Βάρδας   1-0
Παναιγιάλειος-Πανελευσινιακός   5-1
ΑΕ Μεσολογγίου-Αστέρας Βάρης   0-5
Βύζας Μεγάρων-Θύελλα Ραφήνας   1-1
Μαρκό-ΠΑΣ Κόρινθος   1-0
Ιάλυσος-Εράνη Φιλιατρών   2-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΠΑΣ Κόρινθος   51
  2.  Ρόδος   48
  3. Παναργειακός   48
  4. Θύελλα Ραφήνας   45
  5. Παναιγιάλειος   44
  6. Αστέρας Βάρης   40
  7. Ελλάς Σύρου   39
  8. ΑΕ Μυκόνου   36
  9. ΠΑΟ Βάρδας   33
  10. ΑΕΡ Αφάντου   33
  11. Ιάλυσος   33
  12. Μαρκό   31
  13. Πανελευσινιακός   28
  14. ΑΟ Πυλίου Κω   26
  15. Βύζας Μεγάρων   24
  16. Εράνη Φιλιατρών  17
  17. ΑΕ Ερμιονίδας   17
  18. ΑΕ Μεσολογγίου   3

* Από την Πειθαρχική Επιτροπή έχει επιβληθεί στην Εράνη Φιλιατρών ποινή αφαίρεση 3 βαθμών.

 

4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ατσαλένιος-ΑΟ Υπάτου   1-0
Φωστήρας-Πανιώνιος   0-1
Άγιος Νικόλαος-ΑΟ Χαϊδαρίου   1-0
Ηλυσιακός-Απόλλων Σμύρνης   0-1
Άρης Πετρούπολης-Ερμής Ζωνιανών   2-1
Επισκοπή-Αλμυρός Γαζίου   0-4
Ατρόμητος Πειραιά-Περαμαϊκός   1-2
Εθνικός-Προοδευτική   3-0
Ελλοπιακός-Αγία Παρασκευή   6-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Πανιώνιος   65
  2. Εθνικός   53
  3. Αλμυρός   45
  4. Ηλυσιακός   44
  5. Άρης Πετρούπολης   40
  6. Ατσαλένιος   38
  7. ΑΟ Υπάτου   36
  8. Χαϊδάρι   31
  9. Απόλλων Σμύρνης   30
  10. Επισκοπή   30
  11. Ελλοπιακός   29
  12. Άγιος Νικόλαος   28
  13. Ερμής Ζωνιανών   27
  14. Προοδευτική   23
  15. Φωστήρας   21
  16. Περαμαϊκός   21
  17. Αγία Παρασκευή   10
  18. Ατρόμητος Πειραιά   8

* Από την Πειθαρχική Επιτροπή έχει επιβληθεί στην Αγία Παρασκευή ποινή αφαίρεση 3 βαθμών.

** Από την Επιτροπή Εφέσεων έχει επιβληθεί στον Φωστήρα ποινή αφαίρεσης 3 βαθμών.

ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ