Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Με σπουδαίες αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα η δράση στους 4 ομίλους της Γ’ Εθνικής. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

 

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ποσειδώνας Μηχανιώνας – Βέροια   0-0
Νέστος Χρυσούπολης – Μέγας Αλέξ. Αγ. Μαρίνας   2-0
Δόξα Δράμας – Καβάλα   0-1
Πανθρακικός – Θερμαϊκός   2-2
ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Άρης Αβάτου   0-0
Άρης Πετεινού – Απόλλων Παραλιμνίου   0-0
Αετός Βαρβάρας – Νίκη Ευκαρπίας   2-2
Αναγέννηση Επανομής – ΑΟ Χανιώτης   0-3
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Ορέστης Ορεστιάδας   0-3   (άνευ αγώνος)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Καβάλα   79
  2. Νέστος Χρυσούπολης   70
  3. Πανθρακικός   59
  4. ΑΟ Χανιώτης   47
  5. Θερμαϊκός Θέρμης   45
  6. Άρης Αβάτου   45
  7. Ορέστης Ορεστιάδας   44
  8. Ποσειδών Μηχανιώνας   43
  9. ΠΑΟΚ Κρηστώνης   41
  10. Απόλλων Παραλιμνίου   39
  11. Νίκη Ευκαρπίας   37
  12. Δόξα Δράμας   31
  13. Βέροια   28
  14. Αετός Βαρβάρας   22
  15. Άρης Πετεινού   20
  16. Αναγέννηση Επανομής   19
  17. Μέγας Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας   14
  18. Κεραυνός Αγγελοχωρίου   0

* Ο Κεραυνός Αγγελοχωρίου έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

** Καβάλα, Ορέστης Ορεστιάδας, Αετός Βαρβάρας και ΠΑΟΚ Κρηστώνης έχουν 1 ματς λιγότερο.

* Ο Πανθρακικός τιμωρήθηκε με -1 βαθμό

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Μαγνησιακός – Αστέρας Πετριτή   0-3    (άνευ αγώνος)

Πιερικός – Εθνικός Νέου Κεραμιδίου   0-2

Θύελλα Κατσικά – Ζάκυνθος   2-3

Αστέρας Σταυρού – ΠΟ Φήκης   3-0   (άνευ αγώνος)

Αναγέννηση Άρτας – Καστοριά   0-0

ΑΟ Τρίκαλα – ΑΕ Λευκίμμης   4-0

ΑΕ Κιλελέρ – Εορδαϊκός   1-1

Βατανιακός – Θεσπρωτός   1-3

ΑΟ Νέας Αρτάκης – Σβορώνος   0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Εθνικός Νέου Κεραμιδίου   62
  2. Αρτάκη   60
  3. Σβορώνος   59
  4. Αστέρας Σταυρού   51
  5. Πιερικός   49
  6. Ζάκυνθος   45
  7. Κιλελέρ   44
  8. Τρίκαλα   43
  9. Αναγέννηση Άρτας   41
  10. Αστέρας Πετρίτη   41
  11. Εορδαϊκός   39
  12. Θεσπρωτός   39
  13. Θύελλα Κατσικά   35
  14. Καστοριά   30
  15. Βατανιακός   28
  16. Λευκίμμη   24
  17. Φήκη   -8
  18. Μαγνησιακός   -14

* Από την Πειθαρχική Επιτροπή έχει επιβληθεί στον Μαγνησιακό ποινή αποβολής από το Πρωτάθλημα και αφαίρεση συνολικά 15 βαθμών.

** Από την Πειθαρχική Επιτροπή έχει επιβληθεί στον ΠΟ Φήκης ποινή αποβολής από το Πρωτάθλημα και αφαίρεση συνολικά 15 βαθμών.

3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Πυλίου Κω – Ιάλυσος   2-0
Ελλάς Σύρου – ΑΕ Μεσολογγίου   6-0
Ρόδος – Αστέρας Βάρης   0-2
ΠΑΟ Βάρδας – ΑΕΡ Αφάντου   1-1
Πανελευσινιακός – ΑΕ Μυκόνου   0-3
Παναιγιάλειος – Μαρκό   0-1
Θύελλα Ραφήνας – ΠΑΣ Κόρινθος   1-4
Παναργειακός – Εράνη Φιλιατρών   1-1
Βύζας Μεγάρων – Ερμιονίδα   1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Παναργειακός  58
  2. ΠΑΣ Κόρινθος   57
  3. Ρόδος   51
  4. Θύελλα Ραφήνας   51
  5. Αστέρας Βάρης   50
  6. Ελλάς Σύρου   48
  7. Παναιγιάλειος   45
  8. ΑΕ Μυκόνου   42
  9. Ιάλυσος   42
  10. Μαρκό   41
  11. ΑΕΡ Αφάντου   40
  12. ΠΑΟ Βάρδας   37
  13. Πανελευσινιακός  34
  14. ΑΟ Πυλίου Κω   32
  15. Βύζας Μεγάρων   31
  16. Εράνη Φιλιατρών  19
  17. ΑΕ Ερμιονίδας   18
  18. ΑΕ Μεσολογγίου   3

* Από την Πειθαρχική Επιτροπή έχει επιβληθεί στην Εράνη Φιλιατρών ποινή αφαίρεση 3 βαθμών.

4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ατρόμητος Πειραιά – Ηλυσιακός   0-5
ΑΟ Χαϊδαρίου – ΑΟ Υπάτου   1-0
Πανιώνιος – Απόλλων Σμύρνης   2-2
Ατσαλένιος – Ερμής Ζωνιανών   1-1
Φωστήρας – Ελλοπιακός   1-1
Άγιος Νικόλαος – Εθνικός   1-3
Περαμαϊκός – Προοδευτική   0-3
Αλμυρός Γαζίου – Αγία Παρασκευή   6-1
Επισκοπή – Άρης Πετρούπολης   3-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Πανιώνιος   71
  2. Εθνικός   60
  3. Άρης Πετρούπολης   51
  4. Ηλυσιακός   50
  5. Αλμυρός   49
  6. ΑΟ Υπάτου   41
  7. Ατσαλένιος   40
  8. Χαϊδάρι   39
  9. Ελλοπιακός   35
  10. Επισκοπή   35
  11. Άγιος Νικόλαος   33
  12. Απόλλων Σμύρνης   33
  13. Ερμής Ζωνιανών   33
  14. Προοδευτική   33
  15. Περαμαϊκός   24
  16. Φωστήρας   24
  17. Αγία Παρασκευή   14
  18. Ατρόμητος Πειραιά   11

* Από την Πειθαρχική Επιτροπή έχει επιβληθεί στην Αγία Παρασκευή ποινή αφαίρεση 3 βαθμών.

** Από την Επιτροπή Εφέσεων έχει επιβληθεί στον Φωστήρα ποινή αφαίρεσης 3 βαθμών

ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ