Τετάρτη, 1 Μαΐου, 2024

Και στο τέλος κερδίζει η Ρεάλ…

«Έσπασαν καρδιές» στο Μάντσεστερ, στην αναμέτρηση της Σίτι με τη Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία κρίθηκε στην διαδικασία των πέναλτι. Νικήτρια η «βασίλισσα» που επιβλήθηκε της Πρωταθλήτριας Ευρώπης με 3-4, ενώ στην κανονική διάρκεια του ματς οι δύο αντίπαλοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 και αυτό το σκορ παρέμεινε και στο τέλος της παράτασης.

Οι «μερένχες» προηγήθηκαν στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ροντρίγκο, οι «πολίτες» έφεραν το ματς στα ίσα με τον Ντε Μπρόινε στο 76′, ενώ το πέναλτι του Ρούντιγκερ έστειλε τους Ισπανούς στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ, εκεί που θα αντιμετωπίσουν την Μπάγερν Μονάχου.