Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Μέτριος ΠΑΟΚ, μέτρια διαιτήσια (Video)

Δεύτερη ήττα του ΠΑΟΚ σε δύο αγώνες (84-77), δεύτερη νίκη του Προμηθέα σε ισάριθμα ματς και προβληματισμός στις τάξεις του «Δικεφάλου του Βορρά» για τις εμφανίσεις, αλλά και πολλά παράπονα για τη διαιτησία.

Σε ένα ματς που είχε πολλές εναλλαγές στο σκορ, ο Προμηθέας ήταν πιο εύστοχος και είχε περισσότερες επιθετικές λύσεις σε σχέση με τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι δέχτηκαν συνολικά 4 τεχνικές ποινές παρακαλώ στην 4η περίοδο (+1 ακόμα στην 2η περίοδο), γεγονός που έδωσε την ευκαιρία στους Πατρινούς να χτίσουν μία διαφορά 6:41 πριν το τέλος της αναμέτρησης. Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν ο Ρέι (17 π.), ο Γκάντι (12 π.) και ο Χαντ (15π.), ενώ για τους «ασπρόμαυρους» κορυφαίος για 3ο συνεχόμενο παιχνίδι ήταν ο Μάλκολμ Γκρίφιν με 19 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 15-20, 43-41, 65-59, 84-77.

Προμηθέας Πατρών: Ρέι 17, Γκραντ 9, Γκάντι 12, Ρογκαβόπουλος 5, Μάιλς 7, Σβαρτζ 5, Χαντ 15, Αγραβάνης 6 (2), Γκίκας 2, Γιαννόπουλος 6.

ΠΑΟΚ: Χριστοδούλου 3, Γκρίφιν 21, ΝτιΛέο 10, Κάρτερ 9 (2), Τζόουνς 14, Καμπερίδης, Ρούμογλου, Τολιόπουλος 3, Γιάνκοβιτς 14, Ογκμπεϊντέ 3.