Δυνατή σφαλιάρα δέχθηκε η Μπάγερν Μονάχου

Η Άουτσμπουργκ κατάφερε και επικράτησε της Μπάγερν Μονάχου με 2-1, δίνοντας της ένα αρκετά δυνατό, χαστούκι για την συνέχεια. Η εικόνα των Βαυαρών στο παιχνίδι ήταν αποκαρδιωτική με τους παίκτες να μοιάζουν μουδιασμένοι μετά το break των εθνικών ομάδων. Στο 23ο λεπτό οι γηπεδούχοι έκαναν το 1-0 με πλασέ του Πέτερσεν και 13 λεπτά μετά έφτασαν και στο 2-0 με κεφαλιά του Χαν. Ο Λεβαντόφσκι βρήκε δίχτυα για ακόμη μία φορά καθώς μείωσε με πλασέ στο 39′, για το 2-1.

Στο δεύτερο μέρος η Μπάγερν πίεσε, έχασε σπουδαίες στιγμές όμως δεν κατάφερε να πάρει τίποτα από το παιχνίδι, γνωρίζοντας την ήττα μετά από τέσσερα διαδοχικά κερδισμένα ματς.

Αουγκσμπουργκ: Γκίκιεβιτς, Γκούνι, Χουβελέεουβ, Όξοφορντ, Πέντερσεν (74’Γκρουέζο), Μάιερ, Ντόρτς (74’Μόραβεκ), Καλιτζιούρι (58’Φραμπέργκερ), Ιάγκο, Ζεκίρι (82’Κόρδοβα), Χαν (82’Γένσεν).

Μπάγερν: Νόιερ, Παβάρ (87’Ενιανζού), Ουπαμεκανό, Ερναντές, Ρίτσαρντς (52’Ντέιβις), Ζάμπιτσερ (52’Μουσιάλα), Γκορέτζκα, Γκνάμπρι, Μίλερ, Σανέ (69’Τσούπο-Μότινγκ), Λεβαντόφσκι.