Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

Άσσος σε Αριδαία, διπλό στον Βόλο!

Αλμωπός Αριδαίας – Ολυμπιακός Β’ 3-0

Πολύ δυνατή παρουσιάστηκε η ομάδα της Αριδαίας στο σημερινό παιχνίδι. Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο σέντερ φορ, Χρήστος Ρόβας που πέτυχε τα δύο γκολ των γηπεδούχων (45’, 47’) ενώ ο Πρίκας στις καθυστερήσεις έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα» γράφοντας το 3-0! Οι νεαροί ερυθρόλευκοι μπόρεσαν να φανούν απειλητικοί κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο με τον Σαπουντζή αλλά ο τερματοφύλακας Παϊτέρης δήλωσε παρών κρατώντας ανέπαφη την εστία του!

Νίκη Βόλου – Απόλλων Λάρισας 0-2

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της SL2 για τον Απόλλωνα που απέδρασε με το διπλό από το γήπεδο της Νεάπολης! Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν στο 3ο λεπτό σκοράροντας με τον Νούσιο και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Χατζή στο 81ο λεπτό. Από την άλλη πλευρά η ομάδα της Νίκης δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις του αγώνα, εμφανίστηκε κουρασμένη από τα συνεχόμενα παιχνίδια και δίκαια ηττήθηκε!