Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Τα Χανιά κέρδισαν τον πρωτοπόρο!

Χανιά – Λεβαδειακός 3-1

Στο σημαντικότερο παιχνίδι του Νοτίου ομίλου, η ομάδα των Χανιών παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο νίκησε τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό!

Μέσα σε ένα δίλεπτο (55’, 57’) ο τοπ σκόρερ των γηπεδούχων Μπαϊροβιτς πέτυχε δύο τέρματα και έδωσε ισχυρό προβάδισμα στους γηπεδούχους! Στο 55’ με πέναλτι και στο 57’ με σουτ ο Σουηδός επιθετικός έγραψε το 2-0!! Ο Λεβαδειακός βρήκε το σθένος να πιέσει και να μειώσει το σκορ στο 74′ με τον Νίλι, όμως οι Χανιώτες στις καθυστερήσεις του αγώνα «κλείδωσαν» το σπουδαίο τρίποντο με σκόρερ τον Βασιλόγιαννη!

Χανιά: Κουτζαβασίλης, Φόμπι (38’ λ.τρ. Τσαμούρης), Πατάπης, Ζιούλης, Κογιέτε (89’ Καμαρά), Μασούρας (46’ Κάρλος), Παναγιωτούδης, Τριανταφυλλάκος, Βασιλόγιαννης, Παράνο (46’ Καψάλης), Μπαΐροβιτς (73’ Κολλάς).

Λεβαδειακός: Στογιάνοβιτς, Μπαχανάκ, Χάμοντ (58’ Συμελίδης), Μεχία, Νίλι, Πολέτο (82’ Ροβίθης), Βήχος, Λιάγκας, Μυτίδης (58’ Δούμτσιος), Νίκας (82’ Λινάρδος), Τζημόπουλος (58’ Κωνσταντινίδης).