Πρεμιέρα με αγγλικό σκορ!

ΝΠΣ Βόλος – Αστέρας Τρίπολης 3-3

Εντυπωσιακό παιχνίδι διεξήχθη στο Πανθεσσαλικό στάδιο στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Super League! Όμορφα γκολ και ανατροπές σε μια «χορταστική» ισοπαλία!

Στο 27ο λεπτό ο Ασιέρ Μπενίτο με ωραίο ψηλοκρεμαστό πλασέ άνοιξε το σκορ για τους Αρκάδες! Λίγα λεπτά μετά, ο Άλχο σέρβιρε για το κεφάλι του Φαν Βέερτ ο οποίος στο 33’ ισοφάρισε για τους γηπεδούχους!

Ανατροπή του σκηνικού είχαμε στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς η ομάδα του Βόλου πέτυχε δύο γκολ παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα νίκης! Στο 56’ ο Πάολο Φερνάντες με όμορφο φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Παπαδόπουλο για το 2-1, ενώ στο 65’ ο Ντέλετιτς με διαγώνιο σουτ σημείωσε το 3-1!

Ωστόσο ο Αστέρας δεν το έβαλε κάτω και μπόρεσε να απαντήσει σκοράροντας κι εκείνος δύο φορές!! Στο 68’ ο Τιλίκα με κεφαλιά μείωσε σε 3-2 και κυριολεκτικά στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (στο 98’) ο Χερόνιμο Μπαράλες πέτυχε τη μεγάλη ανατροπή ισοφαρίζοντας σε 3-3!!