Μπρένταν Ρότζερς: Ανίκανος να βελτιώσει την εικόνα της Λέστερ παρά την ισοπαλία στο ημίχρονο

Ο αγώνας της Λέστερ απέναντι στην Μπράιτον (εκτός έδρας) βρίσκεται στο ημίχρονο του με το σκορ να είναι στο 2-2.

Οι “Αλεπούδες” ξεκίνησαν υπέροχα το παιχνίδι με γκολ στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης, όμως μετά ήρθε η κατάρρευση, αφού οι “Γλάροι” γύρισαν το παιχνίδι σε 2-1, ενώ λίγο αργότερα το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν.

Η κακή αγωνιστική κατάσταση εμφανίζεται σε ακόμα ένα παιχνίδι, με τον Μπρένταν Ρότζερς να μην μπορεί να διορθώσει τα πράγματα στην ομάδα. Εμφανώς απογοητευμένος, έδινε οδηγίες στους ποδοσφαιριστές του δίχως αποτέλεσμα, ενώ και στον αγωνιστικό χώρο η κατάσταση δεν ήταν και οι καλύτεροι, με τον τερματοφύλακα Γουάρντ, να μιλά σε έντονο ύφος με συμπαίκτη του.

Η Λέστερ βρίσκεται σε κρίση. Οποιοδήποτε και να είναι το αποτέλεσμα της αναμέτρησης, η κατάσταση μοιάζει (τουλάχιστον για τώρα) δύσκολη να αλλάξει, εκτός και εάν γίνουν οι απαιτούμενες αλλαγές. Μέχρι τότε, θα την διακατέχει η ηττοπάθεια που την έχει κυριεύσει στην φετινή σεζόν.