Όλα οδηγούσαν στο “Χ”

Ο Άρης υποδέχτηκε στο Κλεάνθης Βικελίδης την ομάδα του ΟΦΗ αλλά δεν κατάφερε να επικρατήσει. 1-1 το τελικό σκορ. Ακυρώθηκαν γκολ και για τις δύο ομάδες.

Ο ΟΦΗ μετά την αποχώρηση του Νομπλια την θέση του προπονητή παρουσιάστηκε βελτιωμένος και κατάφερε να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας σε μια δύσκολη έδρα. Ο Άρης από την άλλη ήταν κακός και δεν κατάφερε όπως αναμενόταν να κερδίσει εύκολα.

Ο Άρης κρατούσε την μπάλα δημιουργούσε ευκαιρίες αλλά κάτι τον σταματούσε συνεχώς.  Οι κίτρινοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Γκαρσία στο 35 . Η χαρά δεν κράτησε πολύ γιατί το γκολ ακυρώθηκε. Η εικόνα δεν άλλαξε μέχρι την λήξη του ημιχρόνου και το σκόρ παρέμεινε 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ μπήκε πιο δυνατά και προηγήθηκε στο 49 με τον Τοραλ. Η απάντηση του Άρη ήταν άμεση αφού στο 55 ο Γκρέι έφερε το ματς στα ίσα. Στο 63 ο ΟΦΗ βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώθηκε .

Ως το τέλος η εικόνα παρέμεινε ίδια και η ισοπαλία ήταν αναπόφευκτη.