Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024

ΑΟ Καβάλα: Κόλλησε στο 0-0 με Νέστο

Για την 19η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής ο ΑΟΚ υποδέχθηκε το Νέστο Χρυσούπολης μένοντας στο 0-0 και έτσι έχασε την ευκαιρία να ανέβει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Οι γηπεδούχοι είχαν κορυφαίο τον Χρήστο Καρακώστα και σίγουρα η αλλαγή του στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης προκαλεί πολλά ερωτηματικά, καθώς ήταν μόνιμη πηγή κινδύνου για τους φιλοξενούμενους.

Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον Ιορδάνη Αδαμάκη και οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων άφησαν λευκά τριαντάφυλλα δίπλα στη φωτογραφία του ποδοσφαιριστή της Καβάλας, ο οποίος έχασε τη ζωή του πριν λίγες μέρες στο τραγικό δυστύχημα των Τεμπών.

Το φιλμ της αναμέτρησης:

• Στο 2′ πλασέ του Σαλπιγγίδη, αποκρούει ο Νομικός.
  • Στο 6′ σουτ του Κούτεφ, μεγάλη απόκρουση του Σταθάκη.
  • Στο 27′ σουτ Ιορδανίδη, λίγο άουτ.
  • Στο 40′ σουτάρει άστοχα ο Ιορδανίδης από το ύψος του πέναλτι.
  • Στο 41′ σουτ του Καρακώστα η μπάλα περνάει λίγο άουτ.
  • Στο 46′ κοντινή κεφαλιά από τον Γερογιάννη, αλλά η μπάλα βρίσκει στα σώματα των αμυντικών.
  • Στο 87′ δυνατό σουτ Σαλπιγγίδη, με τον Αδαμίδη να σώζει με τάκλιν την ομάδα του.

ΑΟΚ: Σταθάκης, Γερογιάννης, Μπατσαράς, Βασιλόπουλος, Μπιμπισίδης, Καζαντζίδης, Σαλπιγγίδης, Κατσέτης (46′ Ρουμπιές), Κατσαμάγκας, Ιορδανίδης (77′ Μπαρέτας), Καρακώστας 64′ (Δημητρακούδης).

Νέστος: Νομικός, Τουρσίδης, Αδαμίδης, Τσαταλπασίδης, Ζαχαράκης, Γκατζολάρι (74′ Μυφτάρι), Σέα, Μενίκου (62′ Οκάν), Κούτεφ (87′ Τσάκωνας), Πολίμος, Ράνος.