Δόξα Ασσήρου: Επιστροφή στις νίκες με εξαιρετική εμφάνιση κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα!

Μεγάλη νίκη πέτυχε σήμερα το απόγευμα η Δόξα Ασσήρου κόντρα στον πρωτοπόρο (μέχρι το απόγευμα) Αγροτικό Αστέρα με 3:0 σκορ. Τα 2 τέρματα στο πρώτο ημίχρονο με σκόρερ τους Γιαγιάκο και Τρικαλόπουλο ήταν αρκετά για να πάρει η Δόξα το προβάδισμα, ενώ στο 2ο ημίχρονο ένα ακόμη γκολ του Τρικαλόπουλου σφράγισε το τελικό 3:0. Με αυτή τη νίκη η Δόξα Ασσήρου ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και από νωρίς έδειξαν την υπεροχή τους. Μόλις το 8ο λεπτό, μετά από εκτέλεση φάουλ του Στεφανίδη ο προωθημένος κεντρικός αμυντικός Γιαγιάκος με κεφαλιά έγραψε το 1:0. Οι παίκτες του Γιάννη Παγώνη συνέχισαν να κάνουν το παιχνίδι τους και να έχουν την κατοχή του παιχνιδιού, δημιουργώντας ακόμη περισσοτέρες φάσεις προς το μισό γήπεδο του Αγροτικού Αστέρα. Στο 34ο λεπτό ο 16άχρονος Μπάγιος τροφοδότησε με κάθετη μπαλιά τον Τρικαλόπουλο και ο επιθετικός της Ασσήρου περνώντας τον τερματοφύλακα πλάσαρε κάνοντας το 2:0 όπου ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι, αλλά οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν γρήγορα το ματς, φέρνοντάς το και στα μέτρα τους. Μετά το 60′ οι παίκτες της Ασσήρου ανέβασαν και πάλι το ρυθμό τους και πίεζαν για ένα τρίτο γκολ, κλειδώνοντας έτσι και το παιχνίδι.
Το 3ο γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε στο 75′ με εκτελεστή και πάλι τον Τρικαλόπουλο όπου στο τετ α τετ με τον Σαλάβια δεν αστόχησε! Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι κατέβασαν ρυθμό και χωρίς να αλλάζει κάτι στα τελευταία λεπτά η Δόξα Ασσήρου πανηγύρισε την 3η της νίκη στο πρωτάθλημα.