test
Δευτέρα, 15 Ιουλίου, 2024

Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Ολοκληρώθηκαν πριν λίγη ώρα οι σημερινές αναμετρήσεις της Γ’ Εθνικής, με τους 4 ομίλους να «μπαίνουν» στον αγωνιστικό χώρο. Πάμε να δούμε αναλυτικά τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής, καθώς και τις βαθμολογίες:

 

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας-Δόξα Δράμας   1-1 
Νέστος Χρυσούπολης-Ποσειδώνας Μηχανιώνας   3-0 
Καβάλα-Πανθρακικός   0-0
Βέροια-ΠΑΟΚ Κρηστώνης   0-1 
Θερμαϊκός-Ορέστης Ορεστιάδας   1-1 
Άρης Πετεινού-Αετός Βαρβάρας   1-1 
Απόλλων Παραλιμνίου-Αναγέννηση Επανομής   1-1
Νίκη Ευκαρπίας-Κεραυνός Αγγελοχωρίου   2-2 
ΑΟ Χανιώτης-Άρης Αβάτου   0-0 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΟ Καβάλα 25

Νέστος Χρυσούπολης 22

Πανθρακικός 18

Θερμαϊκός Θέρμης 17

Ορέστης Ορεστιάδας 16

ΑΟ Χανιώτης 16

Κεραυνός Αγγελοχωρίου 15

Ποσειδών Νέας Μηχανιώνας 14

Απόλλων Παραλιμνίου 14

Άρης Αβάτου 13

Νίκη Ευκαρπίας 8

Αναγέννηση Επανομής 8

Αετός Βαρβάρας 7

ΠΑΟΚ Κρηστώνης 7 

Δόξα Δράμας 6 

Μέγας Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας 5 

Άρης Πετεινού 5

Βέροια 4

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 

Αστέρα Πετριτή-Θύελλα Κατσικάς   2-2 
Μαγνησιακός-Αναγέννηση Άρτας   (ματαιώθηκε)
ΑΠΣ Ζάκυνθος-ΑΕ Κιλελέρ   1-1 
Καστοριά-Νέα Αρτάκη   0-0 
Εορδαϊκός-Θεσπρωτός   3-3 
Πιερικός-Αστέρας Σταυρού   2-0 
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-ΑΟ Τρίκαλα   2-2 
ΠΟ Φήκης-Βατανιακός   1-2 
ΑΕ Λευκίμμης-Σβορώνος   0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Σβορώνος 20

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 19

Αρτάκη 18

Πιερικός 18

Αστέρας Σταυρού 15

Ζάκυνθος 15

Κιλελέρ 14

Αναγέννηση Άρτας 13

Τρίκαλα 13

Αστέρας Πετρίτη 12

Θεσπρωτός 11

Καστοριά 11

Λευκίμμη 8

Βατανιακός 8

Θύελλα Κατσικά 7

Εορδαϊκός 7

Φήκη 6

Μαγνησιακός 1

3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕ Μυκόνου-ΠΑΟ Βάρδας   (αναβλήθηκε) 
ΑΕΡ Αφάντου-ΑΟ Πυλίου Κω   0-0 
Ιάλυσος-Ερμιονίδα  1-1
ΠΑΣ Κόρινθος-Ελλάς Σύρου   1-0 
Πανελευσινιακός-Ρόδος 1-0 
Αστέρας Βάρης-Παναιγιάλειος   1-1 
Θύελλα Ραφήνας-Παναργειακός   2-1 
Εράνη Φιλιατρών-Βύζας Μεγάρων   0-0 
ΑΕ Μεσολογγίου-Μαρκό   1-1 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΠΑΣ Κόρινθος 22

Αστέρας Βάρης 20

Ρόδος 18

Παναιγιάλειος 17

Πανελευσινιακός 16

Παναργειακός 14

Θύελλα Ραφήνας 14

ΑΕ Μυκόνου 13

ΠΑΟ Βάρδας 13

ΓΣ Μαρκό 12

Ιάλυσος 12

Ελλάς Σύρου 10

ΑΕΡ Αφάντου 10

ΑΟ Πυλίου Κω 10

ΑΕ Ερμιονίδας 7

Βύζας Μεγάρων 6

Εράνη Φιλιατρών 5

ΑΕ Μεσολογγίου 2

4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Υπάτου-Πανιώνιος   1-2
ΑΟ Χαϊδαρίου-Ατσαλένιος   0-1 
Απόλλων Σμύρνης-Φωστήρας   0-0 
Ερμής Ζωνιανών-Άγιος Νικόλαος   0-1 
Ελλοπιακός-Ηλυσιακός   0-1 
Περαμαϊκός-Αλμυρός Γαζίου   1-1 
Προοδευτική-Επισκοπή   0-0 
Αγία Παρασκευή-Ατρόμητος Πειραιά   3-0
Άρης Πετρούπολης-Εθνικός   1-2 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Εθνικός 23

Πανιώνιος 22

Αλμυρός 19

Άρης Πετρούπολης 15

Επισκοπή 15

Ατσαλένιος 15

Ηλυσιακός 15

ΑΟ Υπάτου 12

Άγιος Νικόλαος 12

Χαϊδάρι 11

Προοδευτική 11

Ερμής Ζωνιανών 10

Ελλοπιακός 9 

Περαμαϊκός 8

Αγ. Παρασκευή 8

Απόλλων Σμύρνης 7

Φωστήρας 6

Ατρόμητος Πειραιά 2

ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ