ΝΙΚΗ πρόκριση στο Κύπελλο!

Π.Ο.Φήκης-Νίκη Βόλου 0-1

Στο δημοτικό στάδιο των Τρικάλων, η Νίκη Βόλου αντιμετώπισε για το θεσμό του κυπέλλου τον Π.Ο.Φήκης.

Οι κυανόλευκοι προκρίθηκαν στην επόμενη φάση με το «φτωχό» 1-0 αν και έχασαν πολλές ευκαιρίες ειδικά στο πρώτο ημίχρονο για να πετύχουν περισσότερα τέρματα! Οι τυπικά γηπεδούχοι του Π.Ο.Φήκης δεν είχαν ουσιαστικές φάσεις μπροστά από την εστία της Νίκης και γενικά καθηλώθηκαν σε έναν παθητικό ρόλο στο παιχνίδι.

Το γκολ των Βολιωτών πέτυχε στο 17’ ο Αντόνιο Ροχάνο μετά από εξαιρετική μπαλιά-ασίστ του Μιράντα! Αξιοσημείωτη φάση του ματς ήταν στο 39ο λεπτό, όταν ο Κάσσος σημάδεψε το δοκάρι του Ντάσκα!

Π.Ο. Φήκης: Ντάσκας, Γεωργάκης, Δρόσος, Γκαντιάς, Μωραΐτης (83’ Γερέντες), Καλαμάρας (83’ Μπακάλης), Μπέτσας (75’ Ζέρβας), Τζελής, Ιωάννου (75’ Μακρής), Πολυζόπουλος (45’ Κοντογεώργος), Σκόνδρας

Νίκη Βόλου: Μπάγιτς, Πάνος, Παναγιωτίδης (91’ Μέτσε), Ανδρέου, Αλιατίδης, Κυριακίδης, Τσουκαλάς, Γκαρσία (91’ Μπόσιο), Μιράντα (72’ Τζοβάρας), Κάσσος (67’ Βλαχομήτρος), Ροχάνο (67’ Τζιώρας)