Ολυμπιακός-Κηφισιά 3-0: «Καθάρισε» την Κηφισιά και τώρα Κύπελλο…

Στα θετικά αποτελέσματα επέστρεψε η ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού.

Μετά την ήττα από τον Παναθηναϊκό στο κλειστό του Αγ. Θωμά, για την 4η αγωνιστική του μίνι-πρωταθλήματος της Volley League, οι πρωταθλητές Ελλάδας που αγωνίστηκαν χωρίς τον τραυματία Παγένκ, έβγαλαν αντίδραση κόντρα στην Κηφισιά, την οποία νίκησαν σε 73 λεπτά με 3-0 σετ (25-11, 25-18, 25-23) στο κλειστό του Ρέντη «Μ. Μερκούρη», για την 5η «στροφή».

Με αυτό το τρίποντο, Ολυμπιακός μείωσε στους δύο βαθμούς τη διαφορά από τον Παναθηναϊκό (έχει ένα ματς λιγότερο, το Σάββατο 26/3 με τον Φοίνικα στη Σύρο), κυριάρχησε επί της Κηφισιάς, «καθάρισε» άνετα τα δύο πρώτα σετ και με πρώτο σκόρερ τον Πέριτς με 17 πόντους (52% αποτελεσματικότητα), επικράτησε στο Ρέντη, επιστρέφοντας στις νίκες στο πρωτάθλημα.