«Χτύπημα» στο 90′ και πρώτη ήττα για τον ΠΑΟΚ

Ο ΟΦΗ εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο το ροτέισον του ΠΑΟΚ, τον περιόρισε και τελικά κατάφερε να τον νικήσει (1-0), με γκολ στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι πήγαινε προς την ισοπαλία, όμως οι Κρητικοί “χτύπησαν” στο φινάλε. Σε μία αντεπίθεση στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, ο Αμπάντα (που είχε μπει ως αλλαγή) έφυγε στην πλάτη της άμυνας και με πλασέ από πλάγια αριστερά νίκησε τον Κοτάρσκι στο 90’+1. Ο βοηθός διαιτητής υπέδειξε αρχικά οφσάιντ, αλλά το VAR διόρθωσε το λάθος και ο ΟΦΗ πανηγύρισε μία πολύ μεγάλη νίκη.

Κακό παιχνίδι για τον Δικέφαλο, ο οποίος επηρεάστηκε από το Rotation και πηγαίνει στην διακοπή, με το μυαλό του στο ντέρμπι της πόλης, απέναντι στον Άρη.