Κυριακή, 28 Απριλίου, 2024

Οι αγώνες του Σαββάτου (19/2)

ΑΕΛ – Ολυμπιακός Β’ 2-1

Νικηφόρα συνέχισε η ΑΕΛ και εξακολουθεί να καταδιώκει την πρωτοπόρο Βέροια. Οι «βυσσινί» άνοιξαν το σκορ στο 20ο λεπτό με τον Ραμίρεζ, το σουτ του οποίου άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα των ερυθρολεύκων. Στο 54’ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Παπαγεωργίου με δυνατή κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της Λάρισας! Στο 79’ ο Βοϊλης με γκολ-πέναλτι μείωσε για τον Ολυμπιακό Β’ σε 2-1 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Καραϊσκάκης – ΑΕΚ Β’ 0-1

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες στην Άρτα σήμερα. Ο γηπεδούχος Καραϊσκάκης είχε τις φάσεις για να πετύχει γκολ στο πρώτο ημίχρονο ωστόσο ο Γκίνης, ο νεαρός πορτιέρο της «Ένωσης», αποσόβησε τους κινδύνους! Στην επανάληψη η ΑΕΚ Β’ παρουσιάστηκε καλύτερη και πήρε το διπλό χάρη στο γκολ που πέτυχε στο 51’ ο Γκολφίνος! Στις καθυστερήσεις του αγώνα η «Ένωση» είχε δοκάρι με τον Κοσίδη.